zarabianie

Zarabianie Drawno

Prasóweczki

Jedną spośród najważniejszych tarcz, które chronią cię przed stratami na giełdzie, jest wiedza. Dlatego zanim zdecydujesz się na walkę w oparciu o kontrakty CFD, dowiedz się, jak pracują również w który zabieg na nich uzyskasz. Dzięki temu zyskasz przewagę nam innymi traderami i więcej szybciej wypracujesz zysk. W artykule znajdziesz wszystkie najistotniejsze informacje, które traktują tego całkiem nowego instrumentu finansowego.

Zarabianie Goleniów

CFD — co wtedy stanowi?

Skrót CFD oznacza Contract For Difference, czyli kontrakt na moc kursową. Dzisiaj znajdziesz go w możliwości większości firm brokerskich, dlatego istnieje mocno prosty w sztuce. Gdy wybierasz CFD, nie inwestujesz w konkretne akcje, tylko oczekujesz na materiał ich wartości. Innymi słowy: zawierasz sklep z brokerem, że cena danego aktywa wzrośnie lub spadnie.
Zarabianie Goleniów

Sprawia to, że CFD są drinkami spośród najbardziej podatnych instrumentów gospodarczych w giełdowej ofercie. Za ich usługą zajmiesz zarówno długą pozycję (tradycyjne na rozwój wartości), jak również szybką (na spadek cen). Ponadto kontrakty CFD obejmują prawie wszelkie rodzaje aktywów.
Zarabianie Goleniów

Kupisz CFD m.in. na:

surowce,
akcje spółek,
ETF-y,
waluty,
kryptowaluty.

Uważaj przy wyborze brokera!

Większość brokerów na rynku sugeruje się, że dają traderom wstęp do wielkiej ilości aktywów. W grupie przypadków oferują tylko CFD, natomiast nie możliwość finansowego kupna akcji. Pamiętaj o tym, kiedy zdecydujesz się na wybór któregoś spośród nich.

Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, czy twój broker oferuje również kontrakty CFD typu DMA (czy z dostępnym kontaktem do rynku). Dzięki tej drogi zwiększysz płynność inwestycji, ponieważ twój kontrakt szybciej odpowiada na zmiany cen. Dodatkowo nie konkurujesz z brokerem.

Dowiedz się więcej o dobrym rachunku CFD i rozpocznij zarabiać już dzisiaj.

Czym CFD dzieli się od futures?

Mimo iż na ważny etap oka kontrakty CFD są bardzo zbliżone do futures, tak naprawdę przeszkadzają w kilku podstawowych czynnikach. Do najważniejszych różnic zaliczamy:

CFD to sprawa między tobą i brokerem. W efekcie zależy ale i tylko regulacjom wewnętrznym firmy brokerskiej. W przypadku futures dodają się jeszcze regulacje operatora, przez co futures uznajemy za bezpieczniejsze.
Aby zainwestować w futures, potrzebujesz dużego pieniądza. Z CFD zaczniesz już z niskich kwot.
CFD mają znacznie ogromniejszą miarę aktywów, niż futures.
Zarabianie Goleniów

Zobacz również Inwestowanie w CFD — na czym polega?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments