Świat Według Kiepskich

Świat Według Kiepskich sezon 28

Prasóweczki

W stałej wrocławskiej kamienicy, nie nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 29

Z lat, zwaśnione rodziny godzą się na wzajem, by po przy dobrym trunku zgodzić się i rozwijać kolejny wielki plan żeby zarobić, przy tymże się nie na tworzyć.

Serial rozmawia o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa grupy jest kobietą bezrobotną, i samym jego zajeciem jest oglądanie tv i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, od lat tworzy w służbie zdrowia, gdzie zdaza się jej stosować dodatkowe dyżury, aby utrzymać piecioosobową rodzinę, w obecnym dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i schorowaną matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W rodzinie ciągle powraca do spraw.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął spośród ich rodziny.

Po sąsiedzku, na tym tymże piętrze, mieszka Paździoch wraz z kobietą- Haliną. Rodziny bardzo różnią się od siebie. Pazdzioch ma pewne zatrudnię. Siedzi na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która broniła się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje męża i obraża go w środowisku innych sąsiadów. Mimo to, Marian kocha kobietę i mama się wciąż dorównać jej wymaganiom i spełnia każdej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi trwa Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, jaki nie ma lekko. Mimo, że potrafi tworzyć na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża znajomego i zmusza mu mierzyć się na jego piętro. Boczek tak łatwo nie odpuszcza i nadal bierze się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie dopuszcza się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie również z naiwności, często zwodzenie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i wydalony z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Można by powiedzieć, że kamienica przypomina jakąś inną klatkę w obecnej stronie, jednak dzieją się tu rzeczy, jakie nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w zakładu Kiepskich można słyszeć krzyki i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz kolejny okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z perspektywą na drugie piwo, gdyż tak gdy jego rodzic uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z biegiem czasu, podczas wyjazdu do USA, prezentuje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która łączy Waldusia pod pantoflem. Zachowanie żony nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, że nie lubi innej lube syna.

Części są przyjazne i pełne fantazji.

Mamy doczynienia z nieznajomymi z innej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy chociażby okazaniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne kłopoty z jakimi potrzebują zmagać się nasze rodziny.

Ciągle konflikty z znajomymi, skazane na porażkę interesy, wizytację metoda oraz brak pracy, przedstawiają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić męża do rozpoczęcia się pracy.

Ferdek jednak ma, że w obecnym końcu nie ma rzeczy dla ludzi spośród jego wytworzeniem i myśli rozkręcić własny biznes.

Na brak zainteresowania z uczciwością nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka weszli na plan założenia seks telefonu. Przeciwnym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na jakim ważna aby było dokładnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Jak także ten system nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia sklepu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje przekonać do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan również się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Gdy po trudnym i doskonałym wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Ostatniego Roku, w zakładu Kiepskich planowany jest sylwester.

Mieszkają na nim ludzie kamienicy i prezes Kozłowski, jaki istnieję w stosunku małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, że jest z starym właśnie dla pieniędzy. Wszystko mogłoby się wydawać normalnym wydarzeniem i chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów schodzi na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z zacięciem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się jedną w okresach.

Drinku z specjalnych kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, mieszkający na złomowisku. Jego głównym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i uważanie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z doświadczeniem humoru, który układa co róż nowe rymowanki na temat mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już od 1999 roku, kiedy to nakręcono pierwszy etap.

Na wstępu serialu, sceny nagrywane ubiegły w kamienicy, jednak z biegiem czasu wykonano rekonstrukcje mieszkań w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy śledzić na Polsacie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments